Inspirowani

ludźmi i naturą

Materace Materasso zostały stworzone z myślą o idealnym wypoczynku.

Inspiracją do ich powstania była natura, w której tkwi równowaga ciała i harmonia umysłu. Bo przecież wszystko, co potrzebne nam do szczęścia to odpoczynek, relaks oraz dobre samopoczucie...

Kontakt

Telefon stacjonarny

887272181

Telefon stacjonarny

887272183

Telefon stacjonarny

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ostatnio dodane

Jesteś eko? Oto ciekawe propozycje materacy zawierających surowce naturalne. Ekologiczne i wyjątkowo wygodne.

Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczneHistoria tych materacy sięga laboratoriów NASA, w których zupełnie „przypadkiem”, szukając nowych materiałów które nadawałyby się do wykorzystania w kosmosie, stworzono piankę reagującą na ciepło. Ponieważ w kosmonautyce wykorzystanie tej pianki jest dość ograniczone, technologia wyszła poza granice NASA i trafiła do… producentów m.in. materacy.

Właściwości

Pianka termoelastyczna nazywana bywa też pianką z pamięcią lub leniwą pianką. To typ materacy najdroższy na rynku, ale jednocześnie zapewniający maksimum komfortu. To szczytowe osiągnięcie przemysłu materacowego. Działanie tych materacy jest dwufazowe. Najpierw dopasowują się do nacisku, jaki wywiera na nie nasze ciało, a następnie następuje rozłożony w czasie proces mięknięcia pianki pod wpływem ciepła ciała. Dzięki temu tam, gdzie najbardziej naciskamy na materac czyli jesteśmy najbardziej narażeni na ucisk i ból, materac rozgrzewa się najbardziej i najbardziej mięknie, dzięki czemu nasze ciało nie odczuwa tak mocno napięcia i ucisku.

Na pierwszy rzut oka materace te wydają się twarde i mało wygodne, jednak trzeba dać temu materacowi chwilę, by mógł pokazać, na co go stać. W pewnym momencie zaczniesz odczuwać, że materac jakby roztapia się pod ciałem, rozpływa się i reakcja ta jest inna w zależności od części ciała. Rezultat? Optymalne rozprowadzenie ciężaru ciała po całej powierzchni materaca.

Idealny przy rehabilitacji

Materace termoelastyczne są świetne dla osób, które muszą długo leżeć, ponieważ wspomagają profilaktykę przeciwodleżynową, a także są świetne dla osób z chorym kręgosłupem. Tego typu materace zapewniają kręgosłupowi optymalne ułożenie, najbardziej zgodne z fizjologią. Mięśnie przykręgosłupowe odprężają się i jednocześnie zapewnione jest optymalne krążenie krwi. Można na nim leżeć dosłownie godzinami.

Przyzwyczajenie drugą naturą…

Jeśli należysz do osób zestresowanych, spiętych, żyjących w ciągłym napięciu, najprawdopodobniej… nie wyśpisz się na tym materacu pierwszej nocy… Okazuje się bowiem, że nasze ciała przyzwyczajają się do conocnych „batalii”, wybudzeń, niewygody i gdy nagle im się to odbierze, nie wiedzą co zrobić. To dla organizmu kompletny szok – możliwość całkowitego odprężenia się, rozluźnienia mięśni i odpłynięcia. Zanim nasze ciało poczuje, że może się wyspać, czasem mija do dwóch tygodni.

Podsumowanie

Zalety:

  • doskonałe dopasowanie do kształtu ciała;
  • odporność na odkształcenia;
  • niska waga;
  • ergonomiczna pozycja ciała w czasie snu;
  • właściwości rehabilitacyjne

Wady:

  • materace nie są wskazane dla osób które mocno się pocą
  • wymagają odpowiedniej temperatury – 17-23 stopnie

Koszta?

Najdroższy nie znaczy nie do osiągnięcia. Jeśli dobrze poszukać materace tego typu można znaleźć w naprawdę rozsądnych cenach, a ich koszt jest porównywalny z niektórymi materacami kieszeniowymi (typu np. multipack). Najoptymalniej jest wyszukać odpowiedniej dla siebie oferty w internecie, gdzie można znaleźć materac szybciej, taniej i wygodniej.

Pianki Materasso

Pianki Materasso

Sprawdź, co może się kryć pod pokrowcem materaca. Przeczytaj więcej na temat każdej z pianek Materasso.

Czytaj dalej

Pokrowce Materasso

Wiele pokrowców, każdy wysokiej jakości. Dowiedz się więcej na temat pokrowców Materasso.

Czytaj dalej

Atesty Materasso

Komfort, zdrowie, higiena przede wszystkim! Zobacz atesty produktów Materasso.

Czytaj dalej

Reklama próbna

YouTube

YouTube

Sprawdź naszą ofertę materacy na kanale YouTube.

Sklep online

Sklep Materasso

Zainteresował Cię nasz produkt? Zapraszamy do naszego sklepu.

O Materasso

O Materasso

Zainteresowałeś się naszą firmą? Poczytaj o nas więcej.

Opinie

medicine

Sprawdź opinie naszych poprzednich Klientów.