Inspirowani

ludźmi i naturą

Materace Materasso zostały stworzone z myślą o idealnym wypoczynku.

Inspiracją do ich powstania była natura, w której tkwi równowaga ciała i harmonia umysłu. Bo przecież wszystko, co potrzebne nam do szczęścia to odpoczynek, relaks oraz dobre samopoczucie...

Kontakt

Telefon stacjonarny

887272181

Telefon stacjonarny

887272183

Telefon stacjonarny

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ostatnio dodane

Jesteś eko? Oto ciekawe propozycje materacy zawierających surowce naturalne. Ekologiczne i wyjątkowo wygodne.

Materace lateksowe dla alergików

Materace lateksowe dla alergikówDla alergików dbałość o otoczenie, w którym się znajdują jest szczególnie ważna. Od tego bowiem zależy stan ich organizmu. Jeśli w otoczeniu znajdzie się alergen, skończy się to albo ciężką wysypką albo nieopanowanym atakiem kataru i kichania. Życie alergika nie jest jak z bajki, bywa męczące. Warto więc, by chociaż jego sen był spokojny…

Kilka porad

Co powinien zrobić alergik, żeby dobrze się wyspać? Przede wszystkim powinien dokładnie zlustrować swoją sypialnie w poszukiwaniu potencjalnych "przeszkadzaczy" – kurzu, sierści, źródeł pyłków itp. Każdy alergik dobrze wie, co jest jego największym wrogiem. Po drugie, jeśli miewa kłopoty ze snem, powinien sprawdzić, czy ich źródłem nie jest łóżko, na którym śpi. To ono bowiem jest często siedliskiem „wszelkiego zła”. Tutaj rozmnażają się roztocza kurzu, bakterie, wnikają wszystkie „paskudztwa” z powietrza. W dodatku może być wykonane z syntetycznego materiału, który często bywa źródłem alergii. Jeśli okaże się, że to właśnie łóżko jest problemem, alergik powinien poszukać w sklepie czegoś odpowiedniego dla siebie.

Lateks na tak

Producenci materacy ścigają się w technologiach, które powinny zapewnić każdemu zdrowy sen. Tymczasem dla alergików najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest… lateks. Tak! Wydawać by się mogło, że jedną z niebezpieczniejszych alergii jest właśnie alergia na lateks. Pod wpływem kontaktu z tym materiałem może pojawić się świąd, wysypka, obrzęk, wyprysk, może pojawić się też wydzielina z nosa. Owszem, bezpośredni kontakt z lateksem, np. stosowanie rękawiczek lateksowych, może wywołać tego typu objawy. Jednak lateks w materacach jest schowany głęboko pod pokrowcem i nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z nim, chyba żeby go sobie przeciąć. Tymczasem to, co wyróżnia lateks od innych materiałów, są jego właściwości powstrzymujące rozwój niekorzystnych dla alergików bakterii i roztoczy. Dzięki temu jest ich znacznie mniej. Jeśli dobrać do tego odpowiedni, antyalergiczny pokrowiec, jakość snu może się zdecydowanie poprawić.

Ponadto lateksowe materace mają szereg innych zalet, które powinny sceptycznych do siebie przekonać. Poza tym, że mają właściwości antyseptyczne, o których była już mowa, mają fantastyczna elastyczność punktową. Chodzi o to, że blok lateksu, z którego wykonany jest materac, będzie uginał się tylko w miejscu nacisku, a nie wszędzie obok, jak to ma miejsce w przypadku materacy np. sprężynowych. Poza tym materac lateksowy świetnie przepuszcza powietrze, ma cos w rodzaju automatycznej wentylacji. Człowiek, ruszając się na materacu, powoduje, że „wydycha” on stare powietrze a „zasysać” nowe. To dodatkowy argument dla alergików - dobra cyrkulacja powietrza jest przecież niezwykle ważna w utrzymaniu zdrowia.

I jeszcze kilka faktów

Rzadko kiedy materac wykonany jest w całości z lateksu naturalnego (czyli zwulkanizowanego mleczka kauczukowego). Zazwyczaj ten naturalny składnik jest dodawany do lateksu sztucznego i jest go min. 20%. Poza tym bardzo powoli się zużywa (5-10% w ciągu 10 lat) i świetnie nadaje się do regulowanych stelaży o zwiększonym kącie łamania. Lateks stanowi równomiernie podparcie dla całego ciała, dzięki czemu człowiek budzi się wypoczęty i bez bólu kręgosłupa czy mięśni.

Są też wady…

Jak każdy produkt materace lateksowe mają swoje wady. Przede wszystkim nie nadają się dla osób które mocno się pocą oraz dla osób z dyskopatią. Ponadto są bardzo ciężkie, więc trudno je przesuwać. Dodatkowo kupując stelaż do tych materacy, należy zwrócić uwagę na szerokość przerw między listwami – mogą mieć maksymalnie 3 cm.

Pianki Materasso

Pianki Materasso

Sprawdź, co może się kryć pod pokrowcem materaca. Przeczytaj więcej na temat każdej z pianek Materasso.

Czytaj dalej

Pokrowce Materasso

Wiele pokrowców, każdy wysokiej jakości. Dowiedz się więcej na temat pokrowców Materasso.

Czytaj dalej

Atesty Materasso

Komfort, zdrowie, higiena przede wszystkim! Zobacz atesty produktów Materasso.

Czytaj dalej

Reklama próbna

YouTube

YouTube

Sprawdź naszą ofertę materacy na kanale YouTube.

Sklep online

Sklep Materasso

Zainteresował Cię nasz produkt? Zapraszamy do naszego sklepu.

O Materasso

O Materasso

Zainteresowałeś się naszą firmą? Poczytaj o nas więcej.

Opinie

medicine

Sprawdź opinie naszych poprzednich Klientów.